EDU-JETTER


ul. Łanowa 23a, 87-800 Włocławek
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel./fax: (54) 232 37 07, kom. +48 660 887 300, +48 662 923 513
naglowek-prawy.png

Resocjalizacja z socjoterapią (Wyższa Szkoła Edukacji Zdrowotnej i Nauk Społecznych w Łodzi)

Cel studiów:

Studia podyplomowe z zakresu Resocjalizacji z socjoterapią mają charakter kwalifikacyjny – nadają kwalifikacje w zakresie pedagogiki specjalnej i przygotowują do wykonywania zawodu pedagoga resocjalizacyjnego i socjoterapeuty, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 17 stycznia 2012r. w sprawie standardów kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela.

Adresaci:

Studia z zakresu Resocjalizacji z socjoterapią są przede wszystkim skierowane do absolwentów studiów pedagogicznych, osób z przygotowaniem pedagogicznym, posiadającym uprawnienia nauczycielskie, chcących uzyskać dodatkowe kwalifikacje w obszarze pedagogiki specjalnej terapeutycznych, diagnostycznych oraz wychowawczych, niezwykle przydatnych w pracy z dziećmi i młodzieżą w obszarze resocjalizacji i socjoterapii.

Charakterystyka i zakres tematyczny:

Program studiów obejmuje przedmioty pozwalające zgłębić wiedzę na temat działań diagnostycznych, opiekuńczo – wychowawczych i terapeutycznych w obszarze resocjalizacji, socjoterapii, profilaktyki i działalności opiekuńczej. Tematyka studiów obejmuje zagadnienia psychologii rozwojowej i klinicznej, psychopatologii, pedagogiki specjalnej – resocjalizacyjnej, teoretyczne podstawy socjoterapii. Program kształcenia skoncentrowany jest na rozwiązywaniu praktycznych umiejętności i kompetencji społecznych warunkujących możliwość podejmowania efektywnych działań w obszarze resocjalizacji i socjoterapii.

Forma zaliczenia studiów:

  • Zaliczenie praktyk
  • Praca dyplomowa

Czas trwania:

  • 3 semestry (350 godzin)

Opłaty:

  • Opłata wpisowa: 200 zł
  • Koszt jednego semestru: 1 200 zł